Novinky
Jarní houby

Houbová sezóna   Následující řádky jsou určeny všem, kteří se již těší na nadcházející sezónu.   Do zahájení nové sezóny nám 5 měsíců.    Pochopitelně mnozí z nás se těší na čirůvku májovku. Tuto lahodnou houbu jara...

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Houby v kuchyni

Sušení hub je specifickou činností Vážany na poznání:

a) Dlouhodobě dobře skladovatelné

b) udržení kvality látek v houbách pro zdraví (beta glukan 1,3 D)

Houby používáme v kuchyni a to nejen pro jejich vynikající chuť a aroma. Obsahují cukry, bílkoviny, aminokyseliny, minerály a stopové prvky. Tyto látky naše tělo potřebuje. Například v mladých plodnicích se nachází nejvíce bílkovin. Usušené mladé houby jich obsahují až 30 %. Přestože čerstvé houby obsahují až 95 % vody a mají nízkou energetickou hodnotu, jejich výživná hodnota je vysoká. Houby obsahují chitin, který napomáhá pohybu střev a tím i trávení. Houby obsahují množství esenciálních aminokyselin. Některé druhy hub jich obsahují více než maso. Houby však obsahují i aminokyseliny, které naše tělo nevyužívá.

Houby konzumujeme a přidáváme do pokrmů hlavně kvůli nezaměnitelnému a vynikajícímu aroma. Množství vitamínů se v různých houbách liší. Všechny obsahují karoten, - provitamín A, vitamín B1 a B2, také menší množství vitamínu E, D, K, PP. Obsahují také důležité minerální látky a stopové prvky: vápník, draslík, sodík, fosfor, železo, manghan a měď. 

 Pokud houby usušíme, je poměr asi 12:1. Sušené houby před použitím namočíme do studené vody, získají tak zpátky 80% svsvého původního objemu. Na dušení k masu je nutné nejdříve houby namočit. Sušená houba k pečení jako koření!!!!

Houby dusíme, obalujeme v těstíčku, nebo trojobalu a smažíme, také vaříme, přidáváme do zapékaných pokrmů, omáček a polévek. Výborné jsou nakládané a sterilizované. 

Recepty jídel s houbami:
  1. Výběr toho, co nám chutná nejvíce
  2. Nabídka receptů od výrobce sadby hub
  3. E-kuchařka
  4. Na houby
  5. Houby
  6. Kuchtík
  7. Recepty od Petra Hamla
  8. Kvalitní vaření
          Piramida zdravé výživy
Výkup hub - norma
Přidáno: 13.07.2014

Výkup lesních hub.

více
Copyright 2014 - 2021 © houby.eu