Novinky
Jarní houby

Houbová sezóna 2018.   Následující řádky jsou určeny všem, kteří se již těší na nadcházející sezónu.   Houbařský rok 2017 je již pryč a do zahájení nové sezóny nám 5 měsíců.    Pochopitelně mnozí z nás...

více
Mapa

Vacov

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?

oxi

OXYTREE http://oxytree.cz Wed, 03 Jan 2018 08:45:51 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.4 Jak se zpracovává dřevo Oxytree – pily jsou již připraveny http://oxytree.cz/oxytree-pily-baja/ Fri, 29 Dec 2017 17:56:09 +0000

 

http://oxytree.cz/?p=3126

Sázíme v Polsku, Česku, Rumunsku, na Slovensku a v Maďarsku. Ale kde budeme dřevo zpracovávat? Pily jsme postavili v Maďarsku, protože se jedná o logisticky výhodný střed zemí, kde pěstujeme Oxytree. O pily v Maďarsku se stará náš kolega Lorand Bustya. Kde jsou pily postaveny? Hlavní budovu jsme postavili ve městě Baja, které je zároveň i přístavem na Dunaji. Baju najdete cca. 50 km města Kiskunhalas. Díky poloze města...

The post Jak se zpracovává dřevo Oxytree – pily jsou již připraveny appeared first on OXYTREE.

]]>

 

Sázíme v Polsku, Česku, Rumunsku, na Slovensku a v Maďarsku. Ale kde budeme dřevo zpracovávat? Pily jsme postavili v Maďarsku, protože se jedná o logisticky výhodný střed zemí, kde pěstujeme Oxytree.

O pily v Maďarsku se stará náš kolega Lorand Bustya.

Kde jsou pily postaveny?

Hlavní budovu jsme postavili ve městě Baja, které je zároveň i přístavem na Dunaji. Baju najdete cca. 50 km města Kiskunhalas. Díky poloze města můžeme dřevo převážet nejen kamiony, ale i na lodích.

Kdy začnou pily dřevo zpracovávat?

V podstatě již nyní vyrábíme vzorky ze dřeva Oxytree, které testují různé firmy na své výrobky – nábytek, lodě, interiéry letadel, hračky atd. V plném provozu jen pro Oxytree budou pily ale až za 3 roky, kdy začneme zpracovávat vykoupené dříví od našich zákazníků ve Střední a Jižní Evropě. Stovky hektarů lesa na nás čekají i v Rumunsku díky zelené investici Oxyprogram.

Na pile nyní zpracováváme i dřevo z jiných stromů, abychom stroje naplno využívali.

Jaké bude hlavní využití dřeva Oxytree?

Dřevo tzv. první třídy, tedy kmen, budeme dodávat do nábytkářského průmyslu. Spolupracujeme i s univerzitou, která testuje dříví pro další segmenty. Již nyní víme, že je Oxytree vhodné i ve stavebnictví – jako izolace. Každou novou spoluprací s výrobcem produktů ze dřeva, se nám otvírají dveře do dalších odvětví.

Jak je vlastně organizován odkup dřeva Oxytree, třeba i od českých majitelů plantáže?

V ČR jsme teprve dva roky a zatím vidíme, že si klienti většinou chtějí nechat dřevo pro sebe. Ale pro větší výsadby jistě dává smysl obrátit se na nás. Nabízíme 50 Eur za 0,5 m3 dřeva. Vychází to v průměru 100 euro za strom po 6 – 7 letech. O odkupu dřeva se dá jednat hned při objednávce sazenic. Samozřejmě nepojedeme pro jeden strom a odkup je pro nás zajímavý až u většího množství. Logicky se tak i vyplatí náklady na dopravu. Těžbu stromů si klient zařizuje sám.

Máme doporučení k těžbě stromů Oxytree?

Ze zkušenosti jsou na těžbu potřeba 3 lidé, 2 řežou stromy a jeden větve na již padlých kusech. Těžba probíhá rychle, jelikož se nevybírají stromky k těžbě, ale jde se popořadě od jednoho k druhému.

Kolik se vejde stromů na 1 ha?

Na jeden hektar je doporučené množství 500 kusů?

Na kolik nás příjde 500 kusů sazenic?

Mimosezonní cena je okolo 250 Kč, celkově tedy 125 000 Kč s DPH. Jeden strom má cca 1 m3 dřeva po 6-7 letech. Prodejní cena stromu se pohybuje okolo 50 Eur.

Celkově si tedy můžete spočítat náklady na sazenice a péči první dva roky (125 000 Kč + hnojivo + voda + čas) – výnos z prodeje (50 Eur X 500 ks) = 175 000 (odhad) – 650 000 Kč = 475 000 Kč. Po prvním roce se Oxytree ještě zregeneruje od pařezu do původní výšky, takže je možno prodej zopakovat s dalším výnosem.

Doporučujeme plochu s Oxytree první dva roky oplotit.

The post Jak se zpracovává dřevo Oxytree – pily jsou již připraveny appeared first on OXYTREE.

]]>

DŮLEŽITÉ MILNÍKY V PÉČI O OXYTREE http://oxytree.cz/dulezite-milniky-peci-oxytree/ Thu, 23 Nov 2017 13:34:59 +0000

 

 

 

 

 

http://oxytree.cz/?p=3114

Zopakujme si ty nejdůležitější okamžiky v péči o Oxytree. 1. Seřezání stromku po prvním roce od výsadby Stromek musí být seříznut na jaře rok po prvním vysazení, jakmile zmizi poslední mrazy. Proč ořezáváme? Kořen stromku dostane rychlejší impuls vyrazit nahorů a stimulujeme tak rychlejší růst. Necháváme pařízek cca 5 cm od země, silný kořenový sytsém podpoří regeneraci pařezu a brzy na něm vyraší výhonky. Vybereme...

The post DŮLEŽITÉ MILNÍKY V PÉČI O OXYTREE appeared first on OXYTREE.

]]>

 

Zopakujme si ty nejdůležitější okamžiky v péči o Oxytree.

1. Seřezání stromku po prvním roce od výsadby
Stromek musí být seříznut na jaře rok po prvním vysazení, jakmile zmizi poslední mrazy. Proč ořezáváme? Kořen stromku dostane rychlejší impuls vyrazit nahorů a stimulujeme tak rychlejší růst. Necháváme pařízek cca 5 cm od země, silný kořenový sytsém podpoří regeneraci pařezu a brzy na něm vyraší výhonky. Vybereme nejsilnější výhonek a zbytek odstraníme. Nejsilnější výhonek pak vyrazí jako nový stromek.
2. Odebírání bočních výhonků
Jakmile začne sazenice růst doporučujeme odlamovat zelené boční výhonky a nechat růst jen jeden nejsilnější, ze kterého se tvoří kmen stromku. Výhonky odebráme pravidelně po dobu prvních dvou let.
Výhonky odlamujeme ještě když jsou měkké a zelené.
3. První těžba dřeva

ŽIVINY V PŮDĚ – HNOJIVO

Radíme, zarýt listy, které každý rok na podzim opadají, zpátky do zěmě, jsou to vitamínová bomba.

Složení živin v půdě není nic jednoduchého. Z analýzy půdy, které se provádí před sázením již víme jaké má půda složení a co musíme dodat. Hnojiva, která první dva roky využíváme mohou být bio hnojiva rostlinná i přírodní. Hnojíme na jaře a v létě. Od srpna byhcom již měli nechat strom odvodnit a nepřidávat hnojivo.

Naše doporučená hnojiva jsou GeoAgit a AlgaSanba.

Jaká je nejlepší frekvence hnojení?
Během jara a léta se hnojí 4 až 5 X, záleží také na počasí. V prvním roce jsme použili 50 G hnojiva/ Oxytree ve vzdálenosti 20 cm od kmene. Druhý rok pak 150 g/Oxytree ve vzálenosti 50 cm od kmene.

Objednávky sazenic můžete provádět celý rok, nyní máme výhodnější MIMOSEZÓNNÍ CENY

VIDEO z firemní plantáže v Polsku najdete na našem Facebooku Oxytree

The post DŮLEŽITÉ MILNÍKY V PÉČI O OXYTREE appeared first on OXYTREE.

]]>

Sázení Oxytree od A až do Z aneb naše zkušenosti z první ruky http://oxytree.cz/sazeni-oxytreee-zkusenosti-tipy/ Tue, 10 Oct 2017 05:51:12 +0000

 

http://oxytree.cz/?p=3106

Ahoj, jmenuji se Kamil a starám se o Oxytree na firemní plantáži nedaleko Vroclavi.Děkuji vám, že posíláte své dotazy na české zákaznické centrum. Všechyn je dostávám a postupně nan ě reaguji. (support.cz@oxytree.com). Mám radost, že se daří sázet Oxytree I v České republice. Z těch nejčastějších otázek jsem sestavil rady a tipy pro výsadbu a péči o Oxytree, dozvíte se I jaká hnojiva používat. Naše...

The post Sázení Oxytree od A až do Z aneb naše zkušenosti z první ruky appeared first on OXYTREE.

]]>

 

<![CDATA[

Ahoj, jmenuji se Kamil a starám se o Oxytree na firemní plantáži nedaleko Vroclavi.Děkuji vám, že posíláte své dotazy na české zákaznické centrum. Všechyn je dostávám a postupně nan ě reaguji. (support.cz@oxytree.com). Mám radost, že se daří sázet Oxytree I v České republice. Z těch nejčastějších otázek jsem sestavil rady a tipy pro výsadbu a péči o Oxytree, dozvíte se I jaká hnojiva používat. Naše firma nabízí I bio hnojiva listové GeoAgit a kořenové AlgaSanba. Tak jdeme na to! <img src="https://s.w.org/images/core/emoji/2.3/72x72/1f60a.png" alt="

Copyright 2014 - 2019 © houby.eu